Majowa modlitwa za przyczyną Matki Bożej Fatimskiej

W ciepły i piękny wieczór 13 maja 2021 roku Wspólnota naszej parafii wraz z przybyłymi Pielgrzymami zebrała się, aby zanieść modlitwę za przyczyną Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy Eucharystią sprawowaną o 20:00 pod przewodnictwem ks. dr. Mirosława Kowalskiego, którą koncelebrował ks. proboszcz Zygmunt Kwieciński. Wygłosił on również do licznie zgromadzonych czcicieli Matki Bożej homilię. 

Po zakończonej Mszy Świętej rozpoczęliśmy modlitwę różańcową połączoną z procesją po ścieżkach stacji drogi krzyżowej przy naszym Sanktuarium. Podążaliśmy zwyczajowo za krzyżem oraz figurą Matki Bożej, którą ponieśli przedstawiciele Micigozdu i Julianowa. Figurki świętych: Hiacynty, Łucji i Franciszka niosły skupione w modlitwie dzieci. W czasie procesji śpiewaliśmy także pieśni maryjne. Po powrocie do kościoła przyjęliśmy Boże błogosławieństwo, naszym zwyczajem pożegnaliśmy mieszkańców poszczególnych miejscowości i pomodliliśmy się Apelem Jasnogórskim. 

Dziękujemy mieszkańcom Micigozdu i Julianowa za piękne przystrojenie figury Matki Bożej, najmłodszym za poniesienie figurek dzieci fatimskich, paniom ze wspólnot maryjnych za przygotowanie i uporządkowanie stacji i ścieżek drogi krzyżowej oraz wszystkim za udział i zaangażowanie w przeżycie tego wyjątkowego wieczoru modlitewnego.

Niech Matka Boża Fatimska oręduje za nami i wyprasza nam zdroje łask!

Zapraszamy także na kolejne nasze spotkanie 13 czerwca o godzinie 20:00. O przystrojenie i poniesienie figury prosimy mieszkańców Piekoszowa. 

Do zobaczenia! Z Panem Bogiem +

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy