Matka Boża Piekoszowska nie tylko w Piekoszowie…

Miesiąc maj jest szczególnym czasem poświęconym Maryi, przeżywamy w nim wiele maryjnych uroczystości, świąt i wspomnień. Czciciele Maryi gromadzą się w kościołach, kaplicach oraz przy figurkach, aby zanosić swoją modlitwę wyrażaną w m.in. Litanii Loretańskiej, modlitwie różańcowej oraz śpiewie pieśni ku czci Najświętszej Panienki.

W naszym Sanktuarium gromadzimy się w maju codziennie o 17:30 na Nabożeństwie Majowym, ale to nie wszystko. Także grupa orkiestrantów już od kilku lat podtrzymuje tradycje grania pieśni maryjnych na instrumentach pod naszym kościołem od godziny 6:00 do 6:30. Czyż nie pięknie wybudzać się w piękny, słoneczny, majowy poranek słysząc graną melodię pieśni “Chwalcie łąki umajone”?

Godnym uwagi jest fakt, że od niedawna mieszkańcy Kielc spotykają się na “Majówce” przy figurze Naszej Piekoszowskiej Pani! Tak, bowiem przy ulicy Ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach, naprzeciwko Wojewódzkiego Domu Kultury ustawiona została 1822 roku figurka Matki Bożej Piekoszowskiej. Warto zaznaczyć, że figurka na kilkanaście miesięcy zniknęła ze swojego dawnego miejsca ze względu na budowę bloków w tym miejscu. Jednak po nieobecności powróciła ku uciesze kielczan.

Inicjatorem modlitwy przy Matce Bożej Piekoszowskiej jest Centrum Duszpasterskie WESOŁA54 . Najbliższe spotkanie odbędzie się 27 maja br. o godzinie 19:15 (więcej informacji tutaj). Kilka słów na temat wspomnianej figury Piekoszowskiej Pani możemy przeczytać (tutaj) w numerze archiwalnym seminaryjnego czasopisma Obecni, w artykule pani Marzeny Nosek – pasjonatki historii Kielc.

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy