Narodowe Święto Niepodległości w parafii i gminie Piekoszów

Jak co roku 11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. O godzinie 11:00 na terenie parafii, przy kapliczkach oraz w samym Sanktuarium wierni zebrali się, aby polecać w modlitwie różańcowej naszą Ojczyznę.

O 12:00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. Zygmunt Kwieciński, proboszcz naszej wspólnoty. Wzięli w niej udział przedstawiciele Władz Gminnych z Panem Zbigniewem Piątkiem na czele. Licznie zgromadzeni wierni, wśród nich także harcerze oraz poczty sztandarowe i przedstawiciele poszczególnych jednostek tak edukacyjnych jak i straży pożarnej z całej gminy były wyrazem solidarności i jedności. W homilii ks. Zygmunt Kwieciński przypomniał, że Ojczyzna obok jest – obok Boga i honoru – jednym z najświętszych pojęć dla Polaków. Przybliżył także pojęcia Kościoła, Narodu i Państwa, które stanowiły i stanowią o sile Polaków.

Po zakończonej Eucharystii pod pomnikami św. Jana Pawła II oraz bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Władze Gminy oraz przedstawiciele szkół złożyli kwiaty jako wyraz dumy z wolnej Polski i wdzięczności Wielkim Polakom za wywalczenie i utrzymanie tego daru.

Delegacje przeszły następnie pod pomnik naczelnika Państwa Polskiego, Józefa Piłsudzkiego, aby tam również oddać hołd poległym w obronie naszej Ojczyzny.

Wieczorem nasze Sanktuarium zmieniło barwy na biało-czerwone, aby pokreślić świąteczny charakter tego dnia. 

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy