Nawiedzenie figur Matki Bożej

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na Nowennie do MB Miłosierdzia zostały poświęcone figury, które będą nawiedzały rodziny w naszej parafii przygotowując się w ten sposób do obchodów 100 lecia objawień w Fatimie i 50lecia Koronacji Obrazu MB w naszym sanktuarium.

NAWIEDZENIE

“Odmawiajmy różaniec!” Jak apelował ks. Dziekan zachęcając do udziału w tej pięknej i bardzo bogatej w treść modlitwie. Niech dzięki rozważaniu tajemnic różańcowych zjednoczenie w naszych rodzinach dozna jeszcze większego umocnienia. Prośmy aby rodziny w naszej parafii ani się nie bały, ani nie wstydziły, ale żeby przyjmować Maryję, gdyż Ona wstawia się za nami do swojego Syna w różnych intencjach, które będziemy zanosić w czasie tych modlitw. Zwróćmy szczególną uwagę, aby było to bardzo rodzinne spotkanie, aby nikt nie był zmuszony, ale niech z ochotą ofiaruje te modlitwy i spotkanie. Figury były w Karmelu w Kielcach, u sióstr Karmelitanek, które były bardzo uciszone, że mogą wspomóc modlitwą  i wypraszać błogosławieństwo dla naszych rodzin. Wraz z figurami książki i literatura, z którą można się spokojnie zapoznać w naszych domach. Zachęcamy, aby znaleźć czas na spokojną kontemplację.  Ze względu na to, że nasza parafia jest dość duża, a cała peregrynacja zajmie około roku, dlatego jest pięć figur: 

1) mieszkańcy Piekoszowa od ulicy Częstochowskiej (od torów kolejowych)

2) mieszkańcy Piekoszowa ulica Czarnowska (blok 40)

3) mieszkańcy Micigozdu ulica Częstochowska (od początku)

4) mieszkańcy Wincentowa (od początku)

5) mieszkańcy Podzamcza (od strony Szczukowic)

 

W niedzielę Msza św. popołudniowa będzie sprawowana w intencji rodzin, które w danym tygodniu przeżywały nawiedzenie.

 

 

 

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy