Noc Świętych – Święci na czas pandemii 2020

W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych – jak co roku  – w naszej parafii miało miejsce wyjątkowe wydarzenie modlitewne. Choć czas pandemii jest bardzo trudny dla organizacji spotkań modlitewnych, to jednak przy zachowaniu wszystkich koniecznych obostrzeń związanych z wymogami sanitarnymi, spotkaliśmy się na wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem i w obecności wielu relikwii świętych i błogosławionych. Jest to bardzo dobra alternatywa dla coraz bardziej obchodzonego Halloween.

Podczas spotkania modliliśmy się za wstawiennictwem św. Rity, św. bł. Marceliny Darowskiej, bł. Edmunda Bojanowskiego, bł. Hanny Chrzanowskiej, św. brata Alberta Chmielowskiego, św. Szarbela, św. Faustyny Kowalskiej, bł. ks. Jerzego Popiełuszki, św. Andrzeja Boboli, św. Hiacynty i Franciszka, bł. Mari Luizy, bł. Klary Szczęsnej, bł. Wincentego Kadłubka, bł. Karoliny Kózkównej, św. Maksymiliana Mari Kolbego, św. Joanny Beretty Molla, bł. Władysława Bukowińskiego.

Właśnie Ci Święci, którzy obecni byli z nami w sposób namacalny, bo pod postacią relikwii, pokazują nam, że Wigilia Uroczystości Wszystkich Świętych jest pełna nadziei i radości, a nie ciemności, która jest wypełniona strachem i duchami. Właśnie tę noc rozświetlił Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie.

Modlitwę różańcową i rozważania prowadził nasz alumn V roku Wojciech Porzuczek. Relikwie udostępnił ks. Michał Haśnik obecnie pracujący w parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Kielcach – Białogonie. Bóg zapłać!

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy