Uroczystość Wszystkich Świętych w naszej parafii

W Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych rozpoczęliśmy radosny obchód “Święta Świętych”. O godzinie 17:00 w naszym Sanktuarium sprawowana była Eucharystia, po której diakon Wojciech Porzuczek, nasz rodak rozpoczął tzw. “Noc Świętych”. Pierwszą jej częścią było wprowadzenie do kościoła relikwii osiemnastu świętych i błogosławionych m.in. św. Faustyny Kowalskiej, św. Szarbela, św, Maksymiliana Marii Kolbego, bł. o. Michała Tomaszka i bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego.  Następnie za wstawiennictwem Patronów polecaliśmy nas samych i wszystkie nasze intencje w modlitwie różańcowej do Tej, która jest wzorem świętości – Matki Bożej. Po różańcu, przy śpiewie Litanii do Wszystkich Świętych przeszliśmy procesją na cmentarz parafialny niosąc relikwie oraz lampiony, które później złożyliśmy wraz z modlitwą na grobach naszych bliskich zmarłych. Na zakończenie odśpiewaliśmy pieśń przypominającą nam o zmartwychwstaniu i diakon Wojciech udzielił wszystkim zgromadzonym błogosławieństwa. 

W dzień Uroczystości Wszystkich Świętych spod naszego kościoła o godzinie 11:30 wyruszyła procesja na cmentarz. Po dotarciu do miejsca pochówku wielu naszych bliskich oraz kapłanów posługujących i pochodzących z naszej parafii rozpoczęliśmy modlitwę przy pięciu stacjach. Otaczaliśmy naszą pamięcią m.in. poległych w obronie Ojczyzny, krewnych, przyjaciół, kapłanów ale także modliliśmy się za nas samych. Po zakończeniu procesji rozpoczęliśmy Mszę Świętą o godzinie 12:00 w intencji wszystkich zmarłych, której przewodniczył Proboszcz naszej parafii ks. Zygmunt Kwieciński. 

Wyrażamy wdzięczność Bogu za dar pięknej pogody i aury dzięki której licznie zgromadzeni parafianie i nawiedzający cmentarz mogli uczestniczyć we wspólnej modlitwie. 

I cóż nam pozostaje z tak pięknej uroczystości? Otóż życzenie sobie nawzajem bycia świętym! Wszak do tego wzywa nas sam Bóg! 

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy