Obchody urodzin naszej Matki – odpust parafialny

Jak co roku w dniu 8 września obchodziliśmy urodziny naszej Matki – Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Wraz ze wspólnotą parafialną oraz przybyłymi pielgrzymami nasza radość rozciągnęła się na cały ten szczególny dzień.

Homilię na każdej Mszy Świętej głosił ks. dr Kamil Banasik, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego oraz Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości. Podkreślał w niej wielką rolę jaką odegrała Najświętsza Maryja Panna w dziele zbawienia poprzez całkowite oddanie się Bogu. Zaznaczył również wyjątkowość posługi i oddania naszego papieża św. Jana Pawła II oraz sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Zwrócił uwagę na fakt, że obaj swoje życie szczególnie poświęcili Maryi i jej zaufali. Przypomniał także, że obaj – jeden na sposób duchowy a jeden przez osobiste nawiedzenie – byli obecni 53. lata temu w czasie koronacji wizerunku Matki Bożej Miłosierdzia – naszej Piekoszowskiej Pani.

Po wieczornej Eucharystii, odbyła się piękna procesja wokół naszego kościoła.

Asystę w procesji pełniły dzieci i młodzież ze wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej, członkowie wspólnot różańcowych oraz nasi strażacy. Następnie wspólnie odśpiewaliśmy pieśń uwielbienia Boga – “Te Deum Laudamus”. Zwyczajowo w tym dniu poświęciliśmy ziarno na zasiew oraz tradycyjnie oddaliśmy cześć Matce Bożej obchodząc wokół jej ołtarz i powierzając jej swoje intencje i dziękczynienie Bogu za otrzymane łaski za Jej przyczyną. 

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy