Oddaliśmy cześć Królowej Polski

3 maja br. o godzinie 12:00, w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, która jest jednocześnie rocznicą uchwalenia Konstytucji rozpoczęła się uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. Zygmunt Kwieciński, proboszcz parafii i kustosz sanktuarium w Piekoszowie wraz z ks. Łukaszem Zygmuntem, powiatowym kapelanem Straży Pożarnej i dyrektorem Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie a także ks. Karolem, wikariuszem. Homilię w tym dniu wygłosił do nas ks. Szymon, który nawiązał w niej do troski o wspólny dom jakim jest Polska, nasza Ojczyzna, która wyraża się w trosce o nasze mniejsze “ojczyzny” jakimi są lokalne społeczności naszej miejscowości, powiatu, województwa. We Mszy Świętej wzięły udział władze gminy, na czele z Wójtem Panem Zbigniewem Piątkiem oraz Przewodniczącą Rady Gminy Panią Barbarą Drogosz przy asyście pocztów sztandarowych Gminy, jednostek OSP oraz lokalnych szkół. Śpiew licznie zgromadzonych parafian i pielgrzymów ubogacany był przez orkiestrę. Po Mszy świętej przy pomnikach wielkich Polaków, Jana Pawła II oraz kard. Stefana Wyszyńskiego, świętych Kościoła katolickiego Władze Gminy oraz jej przedstawiciele złożyli kwiaty po czym nastąpił przemarsz z flagą Polski na pl. Niepodległości, gdzie uroczyście podniesiono flagę i złożono kwiaty przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Naród polski wielokrotnie w ciągu swych dziejów doświadczał szczególnej opieki Matki Bożej. Moc tej opieki zajaśniała wyjątkowo podczas najazdu szwedzkiego. Po cudownej obronie Jasnej Góry przed Szwedami, król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 uroczystym aktem oddał nasz kraj pod opiekę Matki Bożej, obierając Ją Królową Polski. Po odrodzeniu Polski Papież Pius XI ustanowił w 1924 roku specjalne święto Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, i pozwolił je obchodzić w pamiętnym dniu uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Papież Jan XXIII ogłosił Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski, główną patronką kraju, obok świętych biskupów i męczenników: Wojciecha i Stanisława.

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy