ODPRAWILIŚMY OSTATNIE NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE W TYM ROKU

Parafianie i pielgrzymi tłumnie zgromadzili się wczoraj na ostatnim Nabożeństwie Fatimskim w tym roku. Matka Boża mówiła w objawieniu z 13 czerwca 1917 roku do siostry Łucji: „Jezus chce się posłużyć tobą, aby ludzie mnie poznali i pokochali. Chciałbym ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Kto je przyjmuje, temu obiecuję zbawienie dla ozdoby jego tronu”. Podobnie i dziś Maryja posługuje się nami, abyśmy we wspólnej modlitwie wypraszali miłosierdzie dla siebie najbliższych i dla tych którzy oddalili się od Boga, żyjąc tak jakby go nie było. Ks. Marek Zawadzki w homilii przypomniał wezwanie Maryi do zadośćuczynienia za czyny znieważające jej Niepokalane Serce. Po Mszy Świętej sprawowanej przez ks. Adriana Stępnia udaliśmy się na Procesję Fatimską trasą Drogi Krzyżowej przy naszym Sanktuarium. Ks. Proboszcz, żegnając i dziękując wszystkim za trwanie przy Maryi w tym wyjątkowym dniu, zaprosił do podjęcia wspólnej modlitwy różańcowej, o którą prosiła Maryja. W każdy 13 dzień miesiąca aż do maja będzie prowadzony w naszej parafii „Różaniec fatimski” ofiarowany w intencjach, które poleciła Matka Boża.

Zapraszamy do indywidualnego podjęcia wezwania Matki Bożej na które składa się: podjęcie konkretnego czynu pokutnego, codzienna modlitwa różańcowa, poświęcenie się Maryi oraz wynagrodzenie w pięć pierwszych sobót miesiąca Niepokalanemu Sercu Maryi wszystkich wyrządzanych jej zniewag przez przystąpienie do sakramentu pokuty, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie jednej części różańca i odprawienie 15-mitowej medytacji.

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy