Odpust i Prymicje ks. Pawła Smolarczyka

W niedzielę, 31 maja 2020 r. przeżywaliśmy Uroczystość Odpustową Zesłania Ducha Świętego.

Słowo Boże podczas wszystkich Mszy św. głosił ks. Andrzej Kozieł, były wikariusz naszej parafii (w latach 2013-2016) – obecnie wikariusz w parafii Wniebowzięcia NMP w Proszowicach.

Podczas Sumy Odpustowej o godz. 12.00 swoją Mszę św. Prymicyjną odprawił ks. Paweł Smolarczyk.

Wcześniej w domu rodzinnym odbyło się błogosławieństwo rodziców, nie mogła się jednak odbyć procesja. Po przybyciu do kościoła ks. Prymicjant przez chwilę modlił się przed Najświętszym Sakramentem, następnie udał się na plebanię, gdzie założył szaty liturgiczne i procesja wyruszyła do kościoła.

Po Komunii Świętej miało miejsce błogosławieństwo prymicyjne – ze względów epidemicznych nie mogło się odbyć nakładanie rąk. Zwieńczeniem uroczystości była adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo sakramentalne.

Msza św. Prymicyjna była transmitowana na żywo przez Internet.

Cieszymy się, że kolejny kapłan wyszedł z naszej parafii! Ks. Pawłowi składamy najserdeczniejsze gratulacje i prosimy o modlitwę w jego intencji, a także o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne – szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej.

Foto: Stanisław Rysiński

Foto: Józef Wójcik