Odpust parafialny Narodzenia Najświętszej Marii Panny

 

Rzesze pielgrzymów i parafian przybyło do naszego Sanktuarium 8 września, by wziąć udział w obchodach odpustowych Uroczystości Narodzenia Najświętszej Marii Panny.

Centralne uroczystości rozpoczęły się o godz. 18:00. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył ks. prob. Zygmunt Kwieciński. Homilię wygłosił ks. Józef Cichoń. W swoim Słowie nawiązał do Listu św. Pawła do Rzymian, w którym apostoł wskazywał na wybór do świętości jakiego dokonał Bóg w stosunku do każdego wierzącego. Do świętości prowadzi nas Maryja, wskazując na swojego Syna. Bóg zaprasza do bliskości ze sobą w każdym życiowym powołaniu jakie realizuje chrześcijanin. Modlitwą i ofiarą materialną wsparliśmy w ramach bratniej pomocy budującą się siostrzaną parafię w Jaworzni, w której duszpasterzuje ks. Józef od początku czerwca tego roku.

Po Mszy św. odbyła się tradycyjna procesja eucharystyczna poprowadzona przez ks. Wojciecha Porzuczka, w której uczestniczyli przedstawiciele wszystkich wspólnot działających przy naszym Sanktuarium oraz kapłani posługujący w parafiach dekanatu piekoszowskiego.

 

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy