Ósmy dzień miesiąca połączony z inicjatywą “24 godziny dla Pana”

Przeżywanie ósmego dnia miesiąca marca w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie będzie połączone z włączeniem się naszej parafii w inicjatywę Ojca Świętego Franciszka, która nosi nazwę „24 godziny dla Pana”.

Naszą modlitwę rozpoczniemy Eucharystią o godz. 17.00 w poniedziałek 7 marca. Po zakończonej Mszy Świętej wierni będą uczestniczyć w całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zwieńczeniem 24 godzinnej modlitwy będzie Msza Święta, której będzie przewodniczył oraz wygłosi Słowo Boże ks. Józef Majchrzyk, który przybędzie wraz z pielgrzymami ze swojej parafii z Buska Zdroju. Po Mszy Świętej młodzież z Buska Zdroju wraz z ks. Józefem poprowadzi czuwanie przy obrazie Matki Bożej Miłosierdzia Piekoszowskiej Pani. Zapraszamy wiernych naszej parafii i diecezji do wspólnej modlitwy w tych dniach w Naszym Sanktuarium. 

Ósmego września obchodzona jest w Kościele powszechnym Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia Sanktuarium w Piekoszowie przeżywa Odpust Parafialny. Do Piekoszowskiej Świątyni przybywają w tym dniu nie tylko parafianie, ale i pielgrzymi z wielu parafii, co jest chlubną tradycją Sanktuarium.

         Od ponad trzydziestu lat każdy ósmy dzień miesiąca jest takim „małym odpustem parafialnym”. Tego dnia Msze Święte odprawiane są  o Najświętszej Maryi Pannie. Na każdej Eucharystii  śpiewany jest hymn „Chwała na Wysokości Bogu”, kapłan wygłasza kazanie. Na zakończenie Eucharystii wierni obchodzą dookoła ołtarz z obrazem Matki Bożej Miłosierdzia. Każdego ósmego dnia miesiąca w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia Msze Święte są odprawiane: o godz. 7.00; 12.00 i 17.00 (w czasie letnim o 18.00). Rozpoczęcie Eucharystii o 12.00 i 17.00  poprzedza odprawienie Nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia. O 12.00 modlimy się za żywych (dziękczynienia, prośby i uwielbienia) natomiast na Mszy Świętej popołudniowej polecamy wiernych zmarłych. Po zakończeniu Mszy Świętej o 17.00 wierni czuwają z Matką Bożą Miłosierdzia do godz. 21.00.

         W Roku Miłosierdzia nasze Sanktuarium zostało ogłoszone jednym z Kościołów Stacyjnych diecezji kieleckiej. Dlatego nadaliśmy szczególny charakter Naszej Parafialnej Nowennie. Wieczornej Eucharystii ósmego dnia miesiąca przewodniczą księża goście oraz prowadzą ze swoimi parafianami czuwanie modlitewne. Warto dodać, że Nowenna ta wpisuje się w przygotowanie naszej parafii do pięćdziesiątej rocznicy koronacji cudownego obrazu. Jubileusz ten będziemy przeżywać w 08 września 2018 roku. Zachęcamy wiernych naszej diecezji do odwiedzenia Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia gdzie oczekuje na nich Maryja w jej cudownym wizerunku. Zapraszają Duszpasterze.  

 

 

 

 

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy