Piekoszowianie z biskupem Andrzejem przeszli drogę krzyżową ulicami miasta

W miniony piątek 31 marca br. w czasie trwających w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie rekolekcji wielkopostnych odbyła się droga krzyżowa ulicami miasta z udziałem księdza biskupa Andrzeja Kalety. Modlitewne zgromadzenie rozpoczęło się od Eucharystii, której przewodniczył biskup Andrzej. Naukę rekolekcyjną wygłosił ks. Mariusz Kałka, wieloletni Duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Kieleckiej a obecnie wikariusz parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach. W homilii ukazując przykłady świętych – obecnych w wizerunkach i relikwiach, z którymi przybył – podkreślił, że drogą do osiągnięcia świętości jest Boże miłosierdzie. Zaznaczył, że obok Eucharystii, sakrament spowiedzi jest fundamentem życia chrześcijanina. Przypomniał, że aby spowiedź była dobrze przeżyta, należy się do niej odpowiednio przygotować oraz aby zakosztować jej duchowych owoców wypełnić pozostałe warunki dobrej spowiedzi. Jest to o tyle istotne, gdyż sobota, 1 kwietnia jest dla wspólnoty piekoszowskiej parafii dniem spowiedzi świętej.

Po zakończonej Eucharystii, ksiądz biskup Andrzej Kaleta rozpoczął przy krzyżu misyjnym nabożeństwo drogi krzyżowej, która przeszła ulicami miasta Piekoszów. Poszczególne grupy wiernych podejmowały przy kolejnych stacjach krzyż. Wśród nich byli m.in. wspólnoty działające przy parafii Piekoszów: Róże Żywego Różańca, Apostolstwo Margaretek, Oaza Rodzin Domowego Kościoła ale także różne stany: małżeństwa, wdowcy, osoby samotne, babcie i dziadkowie, ministranci czy kapłani. Rozważania stacji drogi krzyżowej przygotował ksiądz rekolekcjonista Mariusz Kałka. Modlitewne spotkanie zakończyło się słowem księdza biskupa Andrzeja i jego pasterskim błogosławieństwem.

Nad bezpieczeństwem modlitewnego zgromadzenia czuwały służby mundurowe Policja oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Piekoszowa.