Pielgrzymi oddają cześć Matce Bożej Miłosierdzia

W piątek 20 maja br. do naszego piekoszowskiego Sanktuarium przybyła pielgrzymka z Dąbrowy Górniczej wraz z duszpasterzem ks. Mariuszem. Wierni zostali zapoznani z historią naszej parafii, kościoła oraz narodzinami i przebiegiem kultu do Matki Bożej w wizerunku cudownego obrazu. Następnie wspólnie odmówiliśmy dziesiątek różańca polecając przez przyczynę Matki Miłosierdzia wszystkie intencje z jakimi przybyli oni do naszego sanktuarium. Na zakończenie pielgrzymi oddali cześć Najświętszej Panience obchodząc na klęczkach Jej obraz. Każdy z wiernych otrzymał także pamiątkowy obrazek i folder z historią naszego sanktuarium.

Na pożegnanie Matki Bożej zaśpiewaliśmy wspólnie pieśń maryjną “Chwalcie łąki umajone”.

Zachęcamy wszystkich do nawiedzania Matki Bożej i wypraszania u Jej stóp wszelkich łask oraz ofiarowania Jej wszystkich swoich intencji. Niech Ta, która czuwa nad piekoszowską krainą od ponad 300 lat opiekuje się nami i oręduje za każdą naszą potrzebą pomagającą nam kroczyć drogami świętości. 

 

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy