Pielgrzymka do Krakowa

W sobotę, 23 marca 2019 r. 30-osobowa grupa parafian – przy pięknej wiosennej pogodzie – udała się na Pielgrzymkę do Krakowa.

Z Piekoszowa wyruszyliśmy kilkanaście minut po godz. 8.00. Pierwszym celem naszej Pielgrzymki była Katedra na Wawelu. Tam m.in. pomodliliśmy się przy sarkofagu, w którym spoczywa Para Prezydencka i marszałek Józef Piłsudski.

Później udaliśmy się na ul. Franciszkańską 3, gdzie obejrzeliśmy słynne Okno Papieskie. Nie mogło zabraknąć także odwiedzin w Bazylice Mariackiej. Był też oczywiście czas wolny na krakowskim Rynku.

Punktem kulminacyjnym naszej Pielgrzymki był udział w Misterium Męki Pańskiej w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego. Następnie udaliśmy się do Sanktuarium św. Stanisława na Skałce, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św.

Do Piekoszowa wróciliśmy wieczorem – i… chyba przywieźliśmy ze sobą wiosnę 🙂