Pielgrzymka do Włoch

Jak informowaliśmy w niedzielę 15 czerwca podczas ogłoszeń parafialnych można zapisywać się na PIELGRZYMKĘ DO GROBU ŚW. OJCA PIO I ŚW. JANA PAWŁA II Z KRÓTKIM POBYTEM NAD MORZEM (05-12.07.2014). Pielgrzymkę organizują księża Salezjanie. Szczegółowe informację poniżej. 

 

PIELGRZYMKA DO GROBU ŚW. OJCA PIO I ŚW. JANA PAWŁA II Z KRÓTKIM POBYTEM NAD MORZEM (05-12.07.2014)

Zwiedzane miejsca: Padwa, Asyż, Rzym, Pietrelcina, San Giovanni Rotondo, Monte Sant’Angelo, Manoppello, Loreto

Organizator zapewnia: * Przejazd autokarem turystycznym wysokiej klasy z WC, DVD, barkiem i klimatyzacją. * 6 noclegów w hotelach ** i *** (pokoje 2-,3-osobowe) * 6 obiadokolacji i 6 śniadań * Opiekę pilota wycieczek zagranicznych * Ubezpieczenie NNW i KL * przewodnicy lokalni * opłaty w sanktuariach * słuchawki w Rzymie i San Giovanni Rotondo * wjazdy do miast

PROGRAM:

DZIEŃ 1. – 5.07 Wyjazd około 22:00 i nocny przejazd przez Austrię i Czechy do Włoch.

DZIEŃ 2. – 6.07 Padwa Śniadanie, przyjazd do Padwy: Prato della Vale – słynny plac padewski, nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego – modlitwa przy grobie świętego, msza święta. Obiadokolacja i nocleg w okolicy.

DZIEŃ 3. – 7.07 Asyż Śniadanie, przejazd do Asyżu: nawiedzenie bazyliki św. Franciszka z grobem świętego, Msza Święta. Spacer po średniowiecznym mieście do bazyliki św. Klary, nawiedzenie bazyliki Matki Bożej Anielskiej. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Fiuggi Terme.

DZIEŃ 4. – 8.07 Rzym Po śniadaniu przejazd do Rzymu: Bazylika św. Jana na Lateranie, święte schody, Koloseum i Forum Romanum (z zewnątrz), Kapitol, Plac Wenecki. Bazylika św. Piotra – nawiedzenie grobu św. Piotra oraz błogosławionego Jana Pawła II. Msza Święta. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5. – 9.07 Pietrelcina Przejazd do Pietrelciny (miejsce urodzenia św. Ojca Pio): dom urodzenia św. Ojca Pio, kościół św. Anny, kościół Matki Bożej Anielskiej, Torretta, dom wujka Michele. Przejazd na około 3-godzinnywypoczynek nad Adriatykiem na półwyspie Gargano. Przejazd na obiadokolację i nocleg do San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 6. – 10.07 San Giovanni Rotondo, Monte Sant’Angelo Po śniadaniu przejazd do sanktuarium św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo: bazylika Matki Bożej Łaskawej, kościół antyczny, muzeum św. Ojca Pio wraz z celą świętego i krzyżem, pod którym dostał stygmaty, bazylika Ojca Pio z grobem świętego. Przejazd do Monte Sant’Angelo – nawiedzenie sanktuarium św. Michała Archanioła i modlitwa w świętej grocie. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7. – 11.07 Manoppello Śniadanie i przejazd do Manoppello: kontemplacja Zmartwychwstałego Oblicza Pana Jezusa – chusta z jedwabiu morskiego, która odbiła moment Zmartwychwstania Pana Jezusa. Msza Święta. Przejazd nad Adriatyk – około 5 godzin plażowania. Dalszy przejazd na obiadokolację i nocleg do Loreto.

DZIEŃ 8. – 12.07 Loreto Po śniadaniu nawiedzenie Bazyliki Świętego Domku w Loreto: dom rodzinny najświętszej Marii Panny przeniesiony z Ziemi świętej przez rodzinę de Angelis, nawiedzenie Bazyliki, Msza święta. Powrót przez Austrię i Czechy na miejsce zbiórki

Uwagi: Cena nie zawiera: dodatkowych ubezpieczeń (kosztów leczenia chorób przewlekłych) oraz napoi do obiadokolacji

Termin: 5-12.07.2014 (8 dni)

Cena: 260 EUR + 650 PLN

Środek lokomocji: Autokar

Skąd wyjazd: Kielce, Katowice

Organizator: Biuro Pielgrzymkowe CAMINOul. Brygadzistów 4b/14 41-705 Ruda Śląskawww.camino-pielgrzymki.pl

Zapisy do 25 Czerwca 2014 u Ks. Łukasza Krysmalskiego, Salezjanina (tel. 722 010 213)

 

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy