Pielgrzymowali do Matki Bożej Miłosierdzia

W sobotę 5 czerwca 2021 roku do naszego Sanktuarium pielgrzymowały dzieci komunijne z parafii Białogon wraz z rodzicami i duszpasterzami ks. dr. Stefanem Radziszewskim proboszczem oraz ks. Michałem Haśnikiem, naszym byłym wikariuszem a obecnie posługującym w kieleckiej parafii Białogon. Dzieci kończąc swój Biały Tydzień właśnie w ten sposób chciały podziękować za dar Sakramentu Eucharystii i czas przygotowań do jego przyjęcia.

Wyjątkowych pielgrzymów podjął nasz ks. Proboszcz, który przybliżył zebranym historię parafii i cudownego obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. Po tej szczególnej lekcji i świadectwa wiary mieszkańców naszej parafii wspólnota z Białogonu uczestniczyła we Mszy świętej, której przewodniczył ks. Michał a homilię wygłosił ks. Stefan. Po zakończonej Eucharystii dzieci otrzymały pamiątkowy obrazek z wizerunkiem Piekoszowskiej Pani i udały się do salek katechetycznych, gdzie czekał na nie rozpalony grill 🙂

Dziękujemy duszpasterzom i rodzicom za te szczególne odwiedziny i dar modlitwy przed Matką Bożą Miłosierdzia, niech oręduje za Wami i wyprasza Wam i Waszym dzieciom zdroju łask. Do zobaczenia! Z Bogiem!

W minionym tygodniu była to już trzecia zorganizowana pielgrzymka do naszego Piekoszowskiego Sanktuarium. Gościliśmy grupy z Piekar Śląskich i Lublina. Odwiedziło nas również kilka mniejszych grup i rodzin m.in. z Pomorza. Dziękujemy i zachęcamy do pielgrzymowania do Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie!

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy