Prymicje u Matki Bożej Miłosierdzia

W piątek, 21 czerwca 2019 r. przybył do Piekoszowa ks. Augustyn Sękowski – tegoroczny neoprezbiter archidiecezji warszawskiej, aby sprawować Mszę św. Prymicyjną przed obliczem Matki Bożej Miłosierdzia.

Ks. Augustyn ma 61 lat. Pochodzi z parafii św. Wincentego Ferreriusza w Borzęcinie Dużym, jednak „swoje korzenie” ma w naszej parafii. W młodości wiele razy gościł w Piekoszowie odwiedzając swojego stryja ks. Józefa Tkacza. Do seminarium wstąpił po śmierci żony. Święcenia prezbiteratu przyjął 25 maja 2019 r. z rąk kardynała Kazimierza Nycza w tej samej archikatedrze, w której 38 lat temu zawarł sakramentalne małżeństwo.

Mszę św. razem z Prymicjantem koncelebrował ks. Proboszcz oraz nasi rodacy ks. Józef Tkacz i ks. Stanisław Rutka. Byli także nasi klerycy: diakon Paweł Smolarczyk i kleryk Bartłomiej Kasprzyk.

Po Komunii Świętej przedstawiciele dzieci oraz ks. Proboszcz złożyli ks. Prymicjantowi życzenia.

Po Mszy św. wszyscy obecni w kościele mieli możliwość przyjęcia błogosławieństwa prymicyjnego. Każdy otrzymał także pamiątkowy obrazek.