Przez Maryję do Jezusa – Październikowy Wieczór Fatimski

W minioną środę 13 października br.  odbył się w naszej parafii ostatni Wieczór Fatimski w tym roku. Nasze modlitewne spotkanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą, którą sprawował Ksiądz Proboszcz Zygmunt Kwieciński. W czasie Eucharystii polecaliśmy dobremu Bogu przez ręce i orędownictwo Maryi nasze własne intencje wśród których znalazły się te za nauczycieli i wychowawców z racji ich święta oraz za mieszkańców Wincentowa i Zrębów, którzy poprowadzili naszą modlitwę i pięknie przystroili figurę Matki Bożej. W homilii Ksiądz Proboszcz podkreślił wartość naszych fatimskich spotkań. Zaznaczył, że stanowimy jedną fatimską rodzinę, która nie może się ograniczać tylko do kilku spotkań w roku. Tu wyraził pragnienie i zachęcił wszystkich uczestników do comiesięcznej modlitwy w domach i rodzinach, każdego 13 dnia miesiąca w ciągu roku. W tym celu po zakończonej procesji Ksiądz Proboszcz wraz z ministrantami rozdał rodzinom specjalne świece, wokół których gromadzić się będą domownicy właśnie 13-go dnia miesiąca i wspólnie kontynuować modlitwę o pokój na świecie zgodnie z prośbą Matki Bożej z Fatimy. A nasza fatimska rodzina spotka się znowu wspólnie już 13 maja 2022 roku! 

Przy tej okazji dziękujemy wszystkim parafianom i pielgrzymom, młodzieży i dzieciom za wspólną modlitwę w czasie nabożeństw fatimskich w tym roku. Dziękujemy wszystkim, którzy angażowali się niosąc, krzyż, figurki dzieci fatimskich, figurę Matki Bożej, którzy ją przystrajali. Niech nasza modlitwa i zaangażowanie owocuje w życiu a Maryja Matka Boża Fatimska wyprasza nam wszelkie potrzebne łaski!

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy