Rozpoczęliśmy z Chrystusem nowy rok szkolny i katechetyczny!

1 września br. podczas Mszy Świętej o godzinie 8:00, którą sprawował ks. Szymon uczniowie, rodzice, dziadkowie oraz nauczyciele zebrali się w naszym kościele, aby polecić Bogu rozpoczynający się rok szkolny. Ks. Szymon zaznaczył w homilii, jak ważne jest właściwe podejście ucznia w tym intensywnym czasie nauki, aby nie był on stracony. Przywołał biblijną postać Salomona, który choć mógł Boga poprosić o wszystko wybrał mądrość a przecież każdy uczeń w szkole, od nauczycieli i wychowawców nabywa właśnie mądrość. Dziecięca schola w trakcie liturgii wraz z s. Kamilą zapewniła piękną oprawę muzyczną.

Dziękując za troskę, aby dobrze i z Bogiem rozpocząć rok szkolny wszystkim: dyrekcjom, nauczycielom, wychowawcom, uczniom i rodzicom życzymy, aby był on owocny i bezpieczny, abyśmy ubogaceni mądrością, uśmiechnięci mogli przywitać kolejne wakacje! 

Matko Boża Miłosierdzia, Stolico Mądrości – módl się za nami!

 

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy