Rycerstwo Niepokalanej u Stóp Świętego Krzyża

16 września 2023r. delegacja Rycerstwa Niepokalanej z naszej parafii uczestniczyła w Ogólnopolskiej Pielgrzymce do Sanktuarium Krzyża Świętego. Liczne grupy pielgrzymów przybyłe do najstarszego sanktuarium Polski przywitał o. Marian Puchała OMI.

Następnie uczestnicy wysłuchali konferencji o. Arkadiusza Bąka, po której Siostry Franciszkanki Rycerstwa Niepokalanej poprowadziły modlitwę 14-stu tajemnic życia NMP”. W południe rozpoczęła się Msza św. której przewodniczył o. Ryszard Zuber Prezes Narodowy Stowarzyszenia MI w Polsce.

Po zakończeniu Eucharystii wystąpił zespół księży „Jak Najbardziej” diec. radomskiej. O godz. 1500 Koronkę do Miłosierdzia Bożego poprowadzili Rycerze Niepokalanej z Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach, po czym spotkanie dobiło do ostatniego punktu jakim była adoracja Drzewa Krzyża Świętego zakończona błogosławieństwem jego relikwiami.