Sierpień – czas pieszych pielgrzymek

Tradycyjnie sierpień jest miesiącem, w którym wyruszają liczne piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymi przemierzają wiele kilometrów by dotrzeć do tronu Matki w Częstochowie. Tradycją lat poprzednich pielgrzymi zawitają i do naszej parafii.

W piątek 7 sierpnia będą w naszej parafii (w Łaziskach i w Micigoździe) nocować pielgrzymi z Sandomierza i Ostrowca Świętokrzyskiego. W sobotę wezmą udział w Eucharystii sprawowanej w naszym Sanktuarium o godz. 8.30. Natomiast w niedzielę przybędą do nas pątnicy Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki. O 11.00 będą uczestniczyć w Eucharystii sprawowanej na ołtarzu polowym, po jej zakończeniu zjedzą obiad. Informujemy naszych parafian, że tego dnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00. Zachęcamy również wszystkich, do uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce Kieleckiej. Zapisywać można się w zakrystii. 

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy