Stań w obronie życia i rodziny!

Od kilku lat corocznie na ulicach Kielc odbywał się Marsz dla Życia i Rodziny, którego celem była promocja ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W poprzednim jak i w obecnym roku, z powodu pandemii koronawirusa, nie mógł się on odbyć w tradycyjnej formie. Nie oznacza to jednak zaprzestania działań w kierunku obrony życia i rodziny jako jego naturalnego środowiska.
Dlatego też w niedzielę – 30 maja o godz. 18.00 na Placu Jana Pawła II przy Bazylice Katedralnej w Kielcach Biskup Jan Piotrowski będzie przewodniczył Eucharystii w tej intencji. Po zakończeniu Mszy świętej odbędzie się koncert w wykonaniu chóru Kościoła Garnizonowego pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Kielcach.
W tym samym dniu, w godz. od 15.00 do 17.30, na antenie Diecezjalnego Radia EM Kielce będzie emitowany program na żywo poświęcony tematyce obrony życia ludzkiego i rodziny.

Przy tej okazji dziękujemy wszystkim osobom włączającym się w różne inicjatywy mające na celu obronę życia ludzkiego i podstawowych wartości stanowiących fundament każdej rodziny. Dziękujemy szczególnie osobom, które trwają w modlitwie w intencji życia poczętego a zagrożonego zabiciem w łonie matki (więcej o inicjatywie Duchowej Adopcji). Troska o życie i rodzinę jest powinnością każdego chrześcijanina.

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy