Światowy Dzień Chorego – akcja wolontariatu.

Chorym pomagamy służbę zdrowia wspieramy serduszka kupujemy maseczki rękawiczki darujemy.


Nasza parafianka Pani Joanna Jaworska, katechetka posługująca na co dzień w naszym Sanktuarium,  w Szkole Podstawowej w Brynicy opiekuje się szkolnym kołem wolontariatu.  W Szkole Podstawowej w Brynicy – dzięki jej staraniu – uczczono Światowy Dzień Chorych organizując zbiórkę pt.: Serce dla hospicjum. Celem było wsparcie służby zdrowia, która dba o chorych. Starsi uczniowie podarowali maseczki oraz jednorazowe rękawiczki.

Głównym celem było pozyskanie środków na wsparcie służby zdrowia w hospicjum kieleckim św. Matki Teresy z Kalkuty. Uczniowie S.P w Brynicy najmłodsi oraz starsi również rodzice odpowiedzieli biorąc udział w tej akcji ofiarując swoje cegiełki, a w zamian otrzymywali zapakowane piernikowe serduszka, a tym samym okazywali serce dla chorych i tych, którzy nimi się opiekują.

Za taką piękną postawę i wspaniały przykład składamy serdeczne “Bóg zapłać”! Jesteśmy dumni mając takich parafian!

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy