ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA 2023

W naszym Sanktuarium, w ważnym dla wszystkich Polaków dniu narodowego święta, zgromadziły się liczne delegacje władz Miasta oraz wszystkich placówek Kultury Oświaty, Ochotniczych Straży Pożarnych, aby na wspólnej modlitwie podziękować Bogu za dar niepodległości, która była proklamowana 11 listopada 1918 r.

Jan Paweł II w jednej z audiencji generalnych stwierdził, że wszystkie wysiłki które nasi ojcowie podnosili, aby wypracować dar niepodległości opierali na nadziei płynącej z głębokiej wiary w pomoc Boga, który jest Panem dziejów, ludzi i narodów. Papież pisał, że ta wiara była oparciem również wtedy, gdy po odzyskaniu niepodległości trzeba było szukać jedności pomimo różnic, aby wspólnymi siłami odbudować kraj i bronić jego granic.

O godzinie 12:00 w intencji naszej Ojczyzny została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem ks. Proboszcza, w asyście piekoszowskiej Orkiestry Dętej oraz licznych pocztów sztandarowych, zamówiona przez Burmistrza oraz Radę Miasta i Gminy Piekoszów. Po wspólnej modlitwie zostały złożone kwiaty przed pomnikami dwóch wielkich Polaków: św. Jana Pawła II i bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.