Święto Szkoły w Micigoździe

We wtorek, 19 listopada 2019 r. o godz. 11.30 w naszym Sanktuarium została odprawiona Msza św. z okazji Święta Szkoły w Micigoździe.

W czasie Eucharystii modliliśmy się w intencji Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Pracowników administracyjnych oraz uczniów Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe z okazji pierwszej rocznicy nadania imienia 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Michał. – „Po co świętować rocznice, jubileusz, Święta Szkoły? Świętujemy po to, aby pamiętać!” – mówił ks. Michał. Kaznodzieja pytał uczniów czym dla nich jest szkoła. – „To w szkole nauczono Cię czytać. To w szkole nauczono Cię pisać. To w szkole nauczono Cię liczyć. To właśnie w szkole nauczono Cię jak sobie radzić w życiu”.

Ks. Michał wspomniał także słowa św. Jana Pawła II, który wypowiedział kiedyś do ludzi młodych: „Musicie od siebie wiele wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”.

Po Mszy św. uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami przeszli do Gminnego Ośrodka Kultury na drugą część uroczystości.