Świętowaliśmy Narodzenie Najświętszej Maryi Panny

W dniu 8 września br. obchodziliśmy w piekoszowskiej parafii uroczystość odpustową w dzień Narodzin Najświętszej Maryi Panny, do której parafia piekoszowska przygotowała się przez trzydniowe rekolekcje poprowadzone przez ks. Jerzego Jastrzębskiego, członka komisji beatyfikacyjnej kard. Stefana Wyszyńskiego.

Licznie zgromadzeni parafianie i pielgrzymi o godzinie 17:15 rozpoczęli wspólną modlitwę różańcową opartą o myśl bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Bezpośrednio po różańcu, o godzinie 18:00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem pasterza naszej Diecezji Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego, którą koncelebrowali Kanclerz Kurii kieleckiej ks. Adam Perz, proboszcz naszej parafii ks. Zygmunt Kwieciński oraz kapłani rodacy: ks. Zbigniew Szewczyk, ks. Dariusz Snochowski, ks. Mirosław Kowalski a także proboszcz parafii w Chełmcach ks. Stanisław Malec.

W procesji wprowadzone zostały także relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, które zostały uroczyście odebrane z Instytutu Prymasowskiego w Częstochowie przez delegację w czasie parafialnej pielgrzymki na Jasną Górę w dniu 6 września br. o czym można przeczytać tutaj.

Ksiądz Biskup w wygłoszonej homilii przypomniał, że “nie kto inny, ale to Maryja w naszym chrześcijańskim życiu prowadzi nas do Jezusa Chrystusa, i dlatego też ona jest nam potrzebna jako Matka Kościoła, Matka dobrej rady, Matka miłosierdzia, Pocieszycielka strapionych i Królowa Pokoju”. I dodał, że “kiedy człowiek tak jak Maryja powierza się Bogu w całkowitym zaufaniu, nic nie traci ale wszystko zyskuje”. Na zakończenie Eucharystii ksiądz proboszcz wyraził wdzięczność parafianom i pielgrzymom za świadectwo wiary jakie w swoich codziennych troskach składają czciciele Matki Bożej Miłosierdzia.

Po Mszy Świętej słowo do zgromadzonych skierował pan Piotr Ciołkiewicz, prezes Stowarzyszenie Communita Regina della Pace, który przekazał na ręce Księdza Biskupa certyfikat włączający piekoszowską parafię w poczet ponad 70 miejsc na świecie, w których trwa nieustanna modlitwa o pokój. Następnie odbyła się procesja eucharystyczna wokół Sanktuarium oraz śpiew dziękczynnego Te Deum laudamus. Zgromadzeni wierni przyjęli błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem z rąk Księdza Biskupa. Następnie Kanclerz Kurii ks. Adam Perz odczytał dekret ustanawiający kaplicę całodziennej adoracji Jezusa eucharystycznego pw. bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, która znajduje się w wieży południowej piekoszowskiego Sanktuarium.

W uroczystej procesji asysta przeszła do nowej kaplicy, aby tam Ksiądz Biskup zainaugurował wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji wykonanej specjalnie dla piekoszowskiego Sanktuarium w pracowni znanego artysty pana Mariusza Drapikowskiego oraz odmówił modlitwę o pokój, która zanoszona jest na całym świecie we wspomnianym dziele Communita Regina della Pace.

Kaplica wypełniła się wiernymi, którzy zanosili swoje modlitwy przez Najświętszym Sakramentem do godziny 22:00. Adoracja w piekoszowskim Sanktuarium będzie rozpoczynała się codziennie po Mszy Świętej porannej o 7:00 i będzie trwała do godziny 18:00. W każdą niedzielę rozpocznie się po Mszy godzinie o 12:00 i potrwa do godziny 18:00. Zapraszamy parafian i pielgrzymów.

Wyrażamy wdzięczność wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom oraz zgromadzonym na wspólnym dziękczynieniu parafianom, pielgrzymom, siostrom ze zgromadzenia De Notre Dame, ministrantom, lektorom, strażakom, oraz zaangażowanym w oprawę tej pięknej liturgii.

Niech Maryja, Matka Miłosierdzia i Królowa Pokoju wyprasza wszystkim wszelkich potrzebnych darów!

Więcej o wspólnocie Communita Regina della Pace i projekcie modlitwy o pokój przeczytaj tutaj.