Tydzień Misyjny 2017

W dniach od 22-29 października 2017 r. wraz z całym Kościołem przeżywaliśmy Tydzień Misyjny pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Podczas nabożeństw różańcowych polecaliśmy wstawiennictwu Matki Najświętszej sprawy misyjne Kościoła.

 

 

 

 

 

 

Na rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego homilię dla dzieci wygłosił ks. Michał, który opowiedział o swoim pobycie w dalekiej Brazylii. Dzieci zobaczyły różne brazylijskie zabawki, mogły także założyć nakrycia głów m.in. z Meksyku, Chin i Kazachstanu.

 

Tydzień później – na zakończenie Tygodnia Misyjnego swoimi przeżyciami z 15-letniego pobytu na misjach w Kazachstanie podzielił się ks. Proboszcz. Dzieci słuchały z wielką uwagą i zadawały pytania. Na zakończenie kazania z zakrystii wyszła „prawdziwa” kazachska rodzina w typowych kazachskich strojach. Było więc bardzo radośnie…

 

Niech modlitwa za misje i misjonarzy towarzyszy nam także po zakończeniu Tygodnia Misyjnego. Przypominamy, że szczególnie w każdy I piątek miesiąca – z inicjatywy Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego – podejmujemy w kościołach naszej diecezji modlitwę w intencji Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej. Ofiary złożone na tacę w I piątek są przeznaczone na misje.

 

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy