Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

W sobotę, 8 grudnia 2018 r. obchodziliśmy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to Święto Patronalne Rycerstwa Niepokalanej.

Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej Kaleta.

Po kazaniu odbyło się przyjęcie nowych członków do Rycerstwa Niepokalanej – był to tzw. obrzęd pasowania na rycerza, natomiast po Komunii Świętej wszyscy członkowie Rycerstwa odnowili swoje przyrzeczenia.

Po Mszy św. ks. Proboszcz dokonał przeniesienia Najświętszego Sakramentu do nowej kaplicy w Domu Sióstr. Po odmówieniu modlitwy Ksiądz Biskup dokonał poświęcenia tabernakulum i złożył w nim po raz pierwszy Najświętszy Sakrament. Na tę okazję do Piekoszowa przybyły s. M. Irenea Książak – przełożona prowincjalna Sióstr Szkolnych de Notre Dame oraz s. M. Ewa Atłas – wikaria prowincji polskiej.

Na zakończenie s. Przełożona M. Tarcyzja Chmura wyraziła słowa wdzięczności wobec Księdza Biskupa i Księdza Proboszcza.

Odtąd nasze Siostry Szkolne de Notre Dame – po 42 latach pobytu w Piekoszowie – zamieszkały w nowym funkcjonalnym domu, gdzie mogą się również modlić w pięknej kaplicy p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP.

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy