Uroczystość Objawienia Pańskiego

W poniedziałek, 6 stycznia 2020 r. wraz z całym Kościołem przeżywaliśmy Uroczystość Objawienia Pańskiego – zwaną popularnie Świętem Trzech Króli.

Podczas każdej Mszy św. błogosławiliśmy kadzidło i kredę, do oznaczenia drzwi naszych domów C†M†B 2020.

Po Mszy św. o godz. 10.00 odbył się KONCERT KOLĘD w wykonaniu Scholi dziecięcej „Boże Nutki” i Scholi młodzieżowej „Elohim”. Został także rozstrzygnięty Konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Wszystkie prace konkursowe zostały zawieszone na jednej z choinek w naszym kościele.

Uroczystość Objawienia Pańskiego jest jednym z sześciu świąt nakazanych w Kościele w Polsce, które wypadają poza niedzielami (obok np. Bożego Narodzenia). Tak więc 6 stycznia wierni mają obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej oraz korzystania z odpoczynku duchowego i fizycznego, jak w każdą niedzielę.

___________________

CO OZNACZA NAPIS NA DRZWIACH?

Od XV wieku w kościołach poświęca się kadzidło i kredę. Kredą oznaczamy drzwi na znak, że w naszym mieszkaniu przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego. Piszemy na drzwiach litery C†M†B 2020, które mogą być pierwszymi literami łacińskiego zdania: (Niech) Chrystus mieszkanie błogosławi – po łacinie: Christus mansionem benedicat – zwykle dodajemy jeszcze aktualny rok. Litery te mogą też być inicjałami imion Mędrców ze Wschodu, jednak imiona te nadała Mędrcom legenda dopiero w VI w.

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy