We wspólnocie o wspólnocie… Gotów?

Za nami kolejne spotkanie Wspólnoty Młodzieżowej Effatha – Otwórz się na Boga. w sobotni wieczór, 15 października 2022 roku wzięliśmy udział w wieczornej Eucharystii, w czasie której modliliśmy się za naszego księdza proboszcza Zygmunta Kwiecińskiego, który obchodził swoje urodziny. Na zakończenie przedstawiciele naszej wspólnoty złożyli Jubilatowi życzenia.

Następnie po błogosławieństwie przeszliśmy do salek parafialnych, gdzie rozpoczęliśmy nasze spotkanie. Wzięli w nim udział przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej Julia i Jowita oraz ks. Stanisław Lodziński, Diecezjalny Asystent KSM.

Zaproszeni goście przybliżyli nam działalność Stowarzyszenia oraz odpowiedzieli na zadawane pytania. W spotkaniu wziął udział wyjątkowy gość, którym była bł. Karolina Kózkówna obecna w swoich relikwiach. Na zakończenie powierzyliśmy się w modlitwie członka KSM-u za wstawiennictwem bł. Karoliny i św. Stanisława Kostki oraz przyjęliśmy błogosławieństwo. Nie zabrakło czasu na wspólne, pamiątkowe zdjęcie oraz na wyrażenie naszym gościom wdzięczności za przybycie i poświęcony nam czas, zwłaszcza, że byli oni po całym dniu swojego formacyjnego spotkania i gry terenowej.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zrzesza w swoich szeregach młodych ludzi. Oficjalnie istnieje od dnia 10 października 1990 r. Zostało powołane przez Konferencję Episkopatu Polski celem zaspakajania duchowych oraz społecznych potrzeb młodego pokolenia katolików.

Głównym zadaniem tej organizacji jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie oraz upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza społecznego i kulturalnego. W diecezji rzeszowskiej ta wspólnota działa od 24 kwietnia 1993 r. KSM skupia osoby w wieku od 14 do 30 lat, które chcą twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość.