Wieczór Fatimski w Wigilię św. Maksymiliana

We wtorek, 13 sierpnia 2019 r. uczciliśmy 102. rocznicę objawienia Matki Bożej w Fatmie uczestnicząc w kolejnym Wieczorze Fatimskim. W sposób szczególny modliliśmy się za mieszkańców Piekoszowa.

Mszy św. przewodniczył ks. Michał, a homilię wygłosił diakon Sebastian Flak. – „Maryja powiedziała w Fatimie: Chcę żebyście tu przychodzili i żebyście byli razem! Być razem, to nie znaczy być przeciwko sobie, to znaczy być ze sobą! To znaczy być jednością! To znaczy być pogodzonym! To znaczy być jednego ducha jednego serca, jednej myśli, jednej motywacji” – zauważył diakon Sebastian. Kaznodzieja przybliżył także wszystkim genezę powstania modlitwy „Zdrowaś Maryjo”.

Po Mszy św. rozpoczęliśmy odmawianie Tajemnic Bolesnych Różańca Świętego i wyruszyliśmy w procesji ze świecami. Figura Matki Bożej Fatimskiej była niesiona przez panie z Piekoszowa, a wokół figury tradycyjnie podążały siostry różańcowe w swoich pięknych strojach.

Podczas ostatniego etapu procesji figurę podjęli nasi klerycy i siostry zakonne – modliliśmy się wtedy w sposób szczególny o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii.

Po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego ks. Michał pożegnał wszystkich obecnych, życząc im „dobrej nocy”.

Dziękujemy wszystkim za liczny udział w Wieczorze Fatimskim
– a szczególnie mieszkańcom Piekoszowa!

W tym miesiącu figurę Matki Bożej Fatimskiej zdobiły biało-czerwone róże.
Było to nawiązanie do osoby św. Maksymiliana Marii Kolbego,
który zginął śmiercią męczeńską (czerwony)
oraz żył w czystości (biały).