Wikariusz naszej parafii – Ks. Karol Rasała dyrektorem Radia eM Kielce

Zgodnie z decyzją Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego nowym dyrektorem Radia eM Kielce został ksiądz Karol Rasała.

Ksiądz Karol Rasała urodził się 27 września 1988 roku w Kielcach. Jest absolwentem Wyższego Seminarium Duchownego w stolicy województwa świętokrzyskiego. W trakcie formacji pełnił funkcję redaktora naczelnego seminaryjnego czasopisma „Obecni”. Studiował także na Politechnice Świętokrzyskiej, na kierunku elektrotechnika. Święcenia kapłańskie przyjął w 2020 roku. W ostatnich latach pełnił posługę wikariusza parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piekoszowie.

Jest to dla mnie wielkie wyzwanie. Pamiętam pierwsze słowa, które powiedziałem będąc w Radiu eM na audycji: Nie lękajcie się. Właśnie z takimi słowami chciałbym rozpocząć nową pracę. Poznałem już trochę zespół i mam nadzieję, że z tymi wspaniałymi ludźmi będziemy w stanie rozwijać Radio oraz służyć lokalnej społeczności i wiernym diecezji kieleckiej – opowiada ksiądz Karol Rasała.

 

info za: Radia eM Kielce ma nowego dyrektora

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy