Włącz się obronę dziecka poczętego

Dzień 25. marca to w Kościele Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia. W tym dniu będziemy mogli podjąć Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Nienarodzonego.

Czym jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego?

Duchowa Adopcja dziecka poczętego jest modlitewnym zobowiązaniem podjętym w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Jest też osobistym wypełnianiem Jasnogórskich Ślubów Narodu. Włączenie się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego czyni nas duchowymi rodzicami dziecka, którego imię znane jest jedynie Bogu.

Co jest istotą tej modlitwy?

Istotą Duchowej Adopcji jest ochrona życia poczętego – daru samego Boga. Jest ona również dziękczynieniem za własne życie, a zarazem dopełnieniem daru rodzicielstwa dla tych, którzy nie mogą mieć własnych dzieci. Stanowi też szansę ekspiacji – wynagrodzenia – dla kobiet, które zabiły swoje nienarodzone dziecko. W sercu takich kobiet istnieje pragnienie oczyszczenia i pokuty, gdyż są one stworzone by kochać i dawać życie. Grzech aborcji powoduje w ich psychice ogromne spustoszenia, które medycyna nazywa syndromem post-aborcyjnym. Duchowa Adopcja jest bardzo skutecznym lekiem na zranione serca matek i ojców, ponieważ przywraca pokój w rodzinach. Przynosi również wielkie owoce wśród młodzieży, która dzięki niej w sposób bardziej dojrzały przygotowuje się do sakramentu małżeństwa.

W jaki sposób podjąć Duchową Adopcję?

Duchową Adopcję można podjąć prywatnie lub publicznie – w kościele, we wspólnocie lub podczas pielgrzymki. Należy wypowiedzieć formułę przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Od dnia złożenia przyrzeczenia przez 9 kolejnych miesięcy, czyli tyle, ile rośnie dziecko pod sercem matki, każdego dnia należy: (1) rozważać i odmawiać jedną tajemnicę różańcową (Ojcze Nasz i 10 Zdrowaś Mario), (2) odmówić w intencji dziecka i jego rodziców krótką modlitwę:

Modlitwa codzienna
Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki,
Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za
wstawiennictwem św. Józefa, człowieka
zawierzenia, który opiekował się Tobą po
narodzeniu, proszę Cię w intencji tego nie
narodzonego dziecka, które duchowo
adoptowałem, a które znajduje się w
niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj
rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko
pozostawili przy życiu, które Ty sam mu
przeznaczyłeś. Amen.

Do modlitwy można dołączyć dodatkowe postanowienia. Należy podejmować postanowienia realne, mając na uwadze indywidualne możliwości ich wypełnienia.

Do Dzieła w naszej parafii będziemy mogli przystąpić 25 marca podczas Mszy Świętej o godzinie 18:00. Wcześniej należy pobrać deklarację z ławki z tyłu kościoła lub z zakrystii, wypełnić ją oraz złożyć w czasie Mszy Świętej w czasie ceremonii przystąpienia do Duchowej Adopcji.

Ojciec Święty Franciszek udzielił specjalnego błogosławieństwa osobom włączającym się w to Dzieło.