Wrześniowy Wieczór Fatimski

W czwartek, 13 września 2018 r. zgromadziliśmy się w naszym sanktuarium na kolejnym w tym roku Wieczorze Fatimskim.

Nasze modlitwy rozpoczęliśmy od najpiękniejszej modlitwy, jaką jest Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Szymon. W tym miesiącu w sposób szczególny modliliśmy się za mieszkańców Piekoszowa i Julianowa.

– „Co to znaczy być pośrednikiem? Po co nam pośrednicy? Czy sami nie możemy zwracać się do Boga?” – pytał w homilii ks. Szymon.

Kaznodzieja rozróżnił dwa rodzaje pośredników: jednymi są np. listonosz czy tłumacz, którzy pośredniczą między nami, a drugą osobą, a innymi są np. rodzice czy nauczyciele, którzy nas wspierają, którzy pomagają nam zdobywać wiedzę.

– „A jakim pośrednikiem jest Maryja? Ona nie załatwi spraw za nas, ale nas wspiera i cały czas jest przy nas, dlatego prośmy Ją często o Jej pośrednictwo” – zakończył ks. Szymon.

Po Mszy św. udaliśmy się w procesji rozważając Tajemnice Światła Różańca Świętego. W tym miesiącu figurę nieśli druhowie strażacy OSP Piekoszów. Nie zabrakło również Sióstr Różańcowych w pięknych strojach, które prowadziły różaniec.

Pomodliliśmy się także za Śp. Księdza Biskupa Kazimierza Ryczana wspominając 1 rocznicę jego śmierci.

Na zakończenie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i sprawdziliśmy tzw. „listę obecności”. W Fatimie na zakończenie nabożeństwa ksiądz mówi „dobranoc” w różnych językach i osoby wywołane odpowiadają „dobranoc” – u nas ks. Michał mówił „dobranoc” mieszkańcom poszczególnych miejscowości i ci, również odpowiadali. Najgłośniejsi okazali się… mieszkańcy Piekoszowa. Była także spora liczba pielgrzymów spoza naszej parafii.

Za miesiąc – 13 października – ostatni w tym roku Wieczór Fatimski,
który rozpocznie się już o godz. 18.00.
Prosimy, aby oprawę przygotowali mieszkańcy Podzamcza.