Dzień Zaduszny

We Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Kościół wspomina tych, którzy jeszcze w czyśćcu pokutują za swoje grzechy.

W naszym sanktuarium przed każdą Mszą św. modliliśmy za zmarłych odczytując ich imiona i nazwiska zapisane w wypominkach.

W czasie Mszy św. homilie głosił ks. Michał. – „Łza za zmarłym wyparowuje, kwiat na grobie więdnie, modlitwa natomiast dociera do serca Najwyższego”- mówił kaznodzieja cytując św. Augustyna.

Po Sumie odbyła się procesja wokół kościoła, w czasie której modliliśmy się przy pięciu stacjach za wszystkich zmarłych.

Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust:
– zupełny w dniach od 1 do 8 listopada
– cząstkowy  w inne dni.

„Człowiek żyje dopóki pozostaje w pamięci swoich bliskich”.
W dalszym ciągu można składać wypominki.
Prosimy na karteczkach wypisać imiona i nazwiska zmarłych i zaznaczyć, na której Mszy św. mają być odczytane i na jaki okres.