Za nami wrześniowy Wieczór Fatimski

W poniedziałek, 13 września rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią o godzinie 20:00 wrześniowe Nabożeństwo Fatimskie. Mszę Świętą sprawował ks. Karol, który również wygłosił homilię. Podkreślił w niej potrzebę otwarcia granic swojego serca na Boga i drugiego człowieka, jak uczynił to setnik z Ewangelii prosząc Jezusa o uzdrowienie swojego sługi. Przywołując osobę Matki Bożej zaznaczył, że pokora otwiera granicę, którą Bogu wyznacza nasza wolność. Po zakończonej Eucharystii rozpoczęliśmy modlitwę różańcową prowadzoną przez mieszkańców Łazisk, których polecaliśmy w tym miesiącu przez orędownictwo Matki Bożej. Zwyczajowo po zakończonej procesji pożegnaliśmy się wzajemnie życząc sobie dobrej nocy! Po modlitwie Apelem Jasnogórskim odśpiewaliśmy na cześć Maryi pieśń “Zapada zmrok”.

Kolejne – już ostatnie w tym roku – Nabożeństwo Fatimskie już w październiku. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy!

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy