Za nami wrześniowy Wieczór Fatimski

W poniedziałek, 13 września rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią o godzinie 20:00 wrześniowe Nabożeństwo Fatimskie. Mszę Świętą sprawował ks. Karol, który również wygłosił homilię. Podkreślił w niej potrzebę otwarcia granic swojego serca na Boga i drugiego człowieka, jak uczynił to setnik z Ewangelii prosząc Jezusa o uzdrowienie swojego sługi. Przywołując osobę Matki Bożej zaznaczył, że pokora otwiera granicę, którą Bogu wyznacza nasza wolność. Po zakończonej Eucharystii rozpoczęliśmy modlitwę różańcową prowadzoną przez mieszkańców Łazisk, których polecaliśmy w tym miesiącu przez orędownictwo Matki Bożej. Zwyczajowo po zakończonej procesji pożegnaliśmy się wzajemnie życząc sobie dobrej nocy! Po modlitwie Apelem Jasnogórskim odśpiewaliśmy na cześć Maryi pieśń “Zapada zmrok”.

Kolejne – już ostatnie w tym roku – Nabożeństwo Fatimskie już w październiku. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy!