Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

W czwartek 15 czerwca zakończyliśmy w naszej parafii obchody Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Mszy Świętej przewodniczył ks. Szymon w koncelebrze z ks. Proboszcza oraz ks. Łukasza Zygmunta, Dyrektora Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Kieleckiej a także ks. Sylwestra Robaka, Dyrektora Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie i ks. Karola, wikariusza naszej parafii. W homilii ks. Łukasz Zygmunt podkreślił wielką wartość Eucharystii w życiu chrześcijanina. Przywołując przykład św. Jana Marii Vianeya, który nawrócił swoją postawą całą wspólnotę parafialną zaznaczył, że jedność można zbudować tylko wokół Chrystusowego ołtarza, karmiąc się chlebem Eucharystycznym, czyli żywym Chrystusem. Po Mszy Świętej wyruszyła procesja wokół naszego Sanktuarium i Domu dla Niepełnosprawnych. Wzięli w niej udział ministranci, dzieci i młodzież z Rycerstwa Niepokalanej, dzieci sypiące kwiaty, asysty feretronów, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Piekoszowie, którzy asystowali przy Najświętszym Sakramencie oraz licznie zgromadzeni wierni i pielgrzymi. Na zakończenie procesji, przy ołtarzu polowym wszyscy przyjęli błogosławieństwo. Zaś po nim tradycyjnie nastąpiło poświęcenie wianków, które przynieśli wierni. Najmłodsi uczestnicy w ramach wdzięczności za posługę w tygodniu oktawy zostali przez ks. Proboszcza obdarowani słodkościami.

Bóg zapłać wszystkim za modlitwę i udział w oktawie Bożego Ciała!