Parafia Kokczetaw i Kimongo – VIDEO

W dniach 12-14 czerwca przeżywaliśmy w Polskim Kościele Kongres Misyjny. Nasza parafia zorganizowała w niedzielę 14 czerwca Festyn Misyjny, a w trakcie Mszy Świętej wierni wsłuchiwali się w kazanie o tematyce misyjnej. Niech przedłużeniem naszej refleksji misyjnej będą filmy opowiadający o parafii Kokczetaw w Kazachstanie oraz działalności misyjnej bpa Jana Piotrowskiego.  {youtube}Ea9evam8jdM{/youtube} {youtube}P7DVsWLMlyM{/youtube}

Wyjazd ministrantów do Lipnika – GALERIA

W dniach 15-19 czerwca br. ministranci z naszej parafii udali się na wczasorekolekcje do Lipnika. W ich trakcie służba liturgiczna podziwiała piękno krajobrazów Beskidu Małego oraz uczestniczyła w licznych nabożeństwach liturgicznych (Eucharystia, Nabożeństwo Czerwcowe, Modlitwa Anioł Pański, Korona do Bożego Miłosierdzia oraz wspólna Adoracja Uwielbienia). Ponadto dużą część czasu młodzież spędziła na rekreacji. Ministranci grali w piłkę nożna, siatkówkę, koszykówkę, brali udział w ognisku, zjeżdżali na gondoli i torze saneczkowym. W drodze powrotnej ministranci wraz z opiekunami udali się do Wadowic, aby w tym miejscu podziękować Panu Bogu przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II za wspólnie przeżyty czas letniego wypoczynku.